Animacje promocyjne

animacje promocyjne olsztyn - publiciti

Animacje promocyjne to potężne narzędzie

Animacje promocyjne to bardzo potężne narzędzie, które pozwala w bardzo przejrzysty i przystępny sposób przekazać główne założenia twojego projektu. Obecnie, w dobie start-upów i powstających biznesów w sieci, które mogą oferować zupełnie niespotykane dotychczas produkty i usługi, animacja promocyjna, wyjaśniająca istotę twojej działalności staje się nieodzownym elementem każdego serwisu internetowego.

Dobra animacja promocyjna, przygotowana wg przemyślanego scenariusza może w znaczący sposób podnieść atrakcyjność twojego serwisu internetowego i przyczynić się do wzrostu sprzedaży. Użytkownik, który skusi się na wizytę twojej strony internetowej, przy pierwszej wizycie może nie zrozumieć idei twojego biznesu, lecz obejrzenie krótkiej animacji promocyjnej pozwoli mu w krótkim czasie zrozumieć co robisz, jaki rozwiązujesz problem i jaki jest cel twojej działalności.

Cechy dobrej animacji promocyjnej

Animacja promocyjna przede wszystkim powinna być krótka i treściwa. Idealna długość animacji, którą wizytujący twój serwis internetowy może obejrzeć na twojej stronie internetowej to czas między 120 a 180 sekund. Dłuższe animacje promocyjne nie są zalecane, ze względu na to, że użytkownik i wizytujący twój serwis internetowy po trzech minutach może się znudzić i przestanie ją oglądać. A nie o to nam przecież chodzi. Wszystkie istotne informacje powinny się zawierać w przedziale do trzech minut.

Ponadto, dobra animacja promocyjna to dobrze przygotowany scenariusz. Zwykle, zlecający opisuje na czym mu zależy aby ukazało się w animacji promocyjnej i na tej podstawie agencja kreatywna pisze scenariusz (chyba, że zlecający ma opracowany już koncept), który przesyłany jest zlecającemu do akceptacji. Scenariusz powinien przekazywać najistotniejsze informacje na temat twojej działalności. Nie zaleca się wchodzenia w szczegóły i rozdrabniania kwestii.

Proces przygotowywania animacji promocyjnej

Na początku współpracy, zlecający określa, na czym mu zależy, aby przekazać wizytującemu naszą witrynę internetową użytkownikowi i co należy uwypuklić w animacji promocyjnej. Następnie, na podstawie informacji przekazanych przez zleceniodawcę, tworzony jest scenariusz i kreowani są bohaterowie animacji. Kolejnym krokiem jest nagranie lektora – opowiadacza naszej historii i już pod gotową ścieżkę dźwiękową tworzona jest animacja promocyjna.

Animacje promocyjne – kto to robi w Olsztynie

Publiciti.pl to nowoczesne studio interaktywne współpracujące z wieloma partnerami oraz freelancerami, któremu możesz zlecić wykonanie twoje animacji. Dlaczego my? Bo dzięki sieci naszych partnerów możemy wykonać całe zlecenie taniej, nawet o 50%, w porównaniu do innych firm. Nie wierzysz? Sprawdź nas!

Animacje promocyjne a pozycja w Google

Nie wielu z nas zdaje sobie sprawę, jak dobra animacja promocyjna może wpłynąć na wyniki (pozycję) naszego serwisu internetowego w wyszukiwarce Google. Nie jest sekretem, że YouTube oraz Vimeo to potężne narzędzia, przekazujące część swojej ‚mocy’ serwisom internetowym z którymi są powiązane. Umieszczając w tych serwisach swoją animacją promocyjną możesz znacznie poprawić pozycję swojego serwisu internetowego w wynikach wyszukiwania, a ponadto ciekawą i intrygującą produkcją możesz przyciągnąć ruch do swojej strony internetowej.